ХОЧУ РОЗУМНИЙ БУДИНОК
Що потрібно врахувати при ремонті і які можуть бути варіанти

Спроектуємо, поставимо та змонтуємо обладнання, виконаємо пусконалагодження та сервісне обслуговування
найкращої для вас системи "Розумний будинок" у квартирі, заміському будинку, офісі, магазині і т.д.

Ви робите ремонт у своїй квартирі, заміському будинку, офісі, магазині тощо. і хочете мати автоматику (т.зв. «Розумний дім»), яка в майбутньому зробить ваше життя більш комфортним.
У цьому випадку план дій може бути таким.

1.Визначте, які функції та системи ви хочете автоматизувати.
От перелік основних можливих напрямків автоматизації в порядку їхньої важливості:
 - система сигналізації;
 - система опалення;
 - система освітлення;
 - система вентиляції;
 - система кондиціювання;
 - система захисту від протікання води;
 - мультимедійні системи, телебачення, музика.
Детальніший перелік систем, які можуть бути автоматизовані, ви можете переглянути .

2.У процесі ремонту підготувати квартиру до можливості встановлення вибраних систем автоматизації:
 - для системи сигналізації прокласти дроти до місць встановлення всіх датчиків (руху, загазованості, диму тощо), камер відеоспостереження та пультів керування;
 - для системи опалення прокласти дроти до місць встановлення настінних термостатів, датчиків температури, вологості, якості повітря та всіх радіаторів опалення (для живлення термостатичних головок управління радіаторами);
 - для системи освітлення, якщо у вас класична, «коробкова» схема розведення, в місця встановлення настінних вимикачів, крім фазного, рекомендується подати і нульовий провід. Це значно спростить у майбутньому установку «розумних» вимикачів і підвищить якість управління освітленням. Якщо ви хочете використовувати управління освітленням через імпульсні або звичайні реле, тоді до всіх настінних вимикачів потрібно подати сигнальні дроти від місця, де розміщуватимуться імпульсні реле та/або контролери управління освітленням. Також сюди треба прокласти дроти та від місць встановлення світильників;
 - для системи вентиляції, від усіх вентиляторів, нагрівачів та фільтрів потрібно подати дроти до місця передбачуваного розміщення контролера управління вентиляцією та прокласти провід до місця встановлення пульта управління вентиляційною установкою (якщо такий є);
 - для системи кондиціювання, якщо ваш кондиціонер оснащений провідною інтерфейсною платою управління, прокладіть до нього сигнальний провід від місця встановлення контролера управління мікрокліматом;
 - для системи захисту від протікання води (т.зв. «Антипотоп», «Аквасторож») від місця розташування пульта управління прокладіть сигнальні дроти до місць встановлення всіх датчиків.
 - для мультмедійних систем передбачте мережеві (Ethernet) дроти від центрального мережевого комутатора до кожного пристрою мультимедіа та акустичні дроти від передбачуваних місць встановлення динаміків (акустичних колонок) до передбачуваного місця установки ресивера та/або підсилювача. Залежно від вибраної мультимедійної системи, можливо, знадобиться прокладка і кабелів HDMI.
Також, для всіх систем, не забудьте подати відповідні силові дроти живлення та/або встановити розетки 220В.

3.Визначитись із типом системи автоматики («Розумний дім»), яку ви хочете встановити.
Варіант 1. Бюджетний.
В якості бюджетного рішення можна використовувати т.зв. "коробкові рішення" відомих виробників Xiaomi Aquara, SONOFF, Tuya, BroadLink, Fibaro, Salus і т.д.

схема підключення ZigBee Smart вимикача

Основні переваги таких систем:
 - невисока ціна;
 - можливість самостійної установки та налаштування.
Недоліки наступні:
 - жоден з виробників не пропонує повний набір пристроїв, які забезпечать всі ваші потреби;
 - переважна більшість систем побудована на т.зв. "хмарних технологіях". Це означає, що все керування вашою автоматикою буде відбуватися через Інтернет через віддалений сервер, наприклад, десь у Китаї. Це може вкрай негативно позначиться на роботі автоматики в моменти відсутності або перевантаженості Інтернету і небезпечно, незважаючи на запевнення виробників;
 - вкрай обмежені можливості створення власної логіки функціонування автоматики та інтерфейсів управління (екрани смартфонів і комп'ютерів).

Варіант 2. Рекомендований.
У цьому варіанті здійснюється об'єднання систем, датчиків та виконавчих пристроїв вище згаданих та інших виробників в одну систему за допомогою нашої автоматики LicControl. Ми підбираємо компоненти найбільш вдалі з точки зору надійності, якості, ціни та об'єднуємо їх у єдину систему шляхом використання контролерів, шлюзів та інтерфейсів власного виробництва.

Нижче наведено приблизну схему автоматизації для квартири або котеджу в якому вже змонтовано класичну систему освітлення та опалення.
Звичайні механічні вимикачі замінюють ZigBee вимикачами без нульового дроту (1). Ці вимикачі дозволяють вмикати світло (2) локально натискаючи на кнопки вимикача або дистанційно зі смартфона (10) через WEB-інтерфейс.
Безпровідні настінні термостати (3) вимірюють температуру та вологість повітря в приміщеннях і передають ці дані на контролер (11) через модуль ZigBee (7). Контролер на основі даних про поточну температуру та завдання виробляє команди для увімкнення/вимкнення котла (4) та радіаторів опалення (6). Для керування опалювальними радіаторами використовують бездротові термостатичні головки (5). Завдання на температуру в приміщеннях встановлюються зі смартфона (10) через WEB-інтерфейс. Звідси ж і управління припливної системою вентиляції (9). Систему можна укомплектувати датчиком СО2. Тоді вентиляція працюватиме більш ефективно, забезпечуючи заданий рівень СО2 у приміщеннях.
Безпровідні датчики руху (8) не тільки виконують функцію охорони, але й повідомляють контролера інформацію про присутність людей у ​​приміщеннях. Що в свою чергу дає можливість автоматично відключати опалення та вентиляцію у тих приміщеннях, де довго нікого немає.

схема подключения ZigBee Smart выключателя


Таким чином, досягаються такі переваги:
 - система працює виключно у локальній мережі. Інтернет потрібен лише для віддаленого керування та налаштування;
 - максимальна надійність та безпека за рахунок мінімізації використання бездротових технологій та пристроїв з живленням на батарейках.
 - мінімальна ціна та оптимальне співвідношення ціна/якість;
 - значно ширший асортимент виробів з дизайну та функціоналу;
 - безмежні можливості з розробки індивідуальної логіки управління, контролю та адаптивних інтерфейсів, які автоматично підлаштовуються під розміри та орієнтацію екрана смартфона, планшета та/або комп'ютера;
 - вся логіка управління пишеться широко поширеними і відкритими (Open Source) мовами програмування Python, JavaScript, HTML, CSS.
Недоліки:
 - побудова такої системи потребує професійного підходу. Самостійно таку систему зібрати буде досить складно.

Задати питання або залишити заявку на безкоштовну розробку ескізного проекту Розумного дому ви можете через форму зворотнього зв'язку

ТЕХНОЛОГІЇ РОЗУМНОГО БУДИНКУ, ПОРІВНЯННЯ

Нижче наведено три умовні набори обладнання для автоматизації управління освітленням та мікрокліматом у 4-х приміщеннях котеджу або квартири. Перший набір виконаний за технологією KNX на устаткуванні JUNG. Другий набір виконаний на устаткуванні CRESTRON. У третьому варіанті для управління системою освітлення використана технологія DALI, а для управління мікрокліматом обладнання LicControl і мережевий протокол MODBUS. Передбачається, що в кожній кімнаті є чотири групи освітлення. У кожній групі освітлення два світильники з можливістю димування (регулювання яскравості). Також кожна кімната має опалювальні радіатори та водяну теплу підлогу. Для керування освітленням використовуються 4-х клавішні вимикачі. Для управління мікрокліматом застосовуються настінні термостати.

Розумний будинок на технології KNX

Розумний будинок на технології KNX

Розумний будинок на технології CRESTRON

Розумний будинок на технології CRESTRON

Розумний будинок на технології DALI и MODBUS

Розумний будинок на технології DALI и MODBUS