ТЕПЛОВІ НАСОСИ

Тепловий насос має у своєму складі ті самі складові, що і звичайний побутовий холодильник - компресор, конденсатор та випарник. Завданням теплового насоса є переміщення тепла з одного середовища до іншого. Наприклад, отримання тепла для опалення будинку за рахунок охолодження навколишнього середовища - ґрунтів, ґрунтових вод, зовнішнього повітря або води в річках чи інших водоймах. У тепловому насосі електрична енергія витрачається лише на переміщення тепла з одного середовища до іншого. За рахунок цього досягається найвища ефективність. Більшість теплових насосів на 1 кВт витраченої електроенергії видають від 3 до 8 кВт тепла чи холоду.

Найпростішим і надійнішим способом є використання повітряних теплових насосів для опалення за рахунок теплої підлоги та попереднього підігріву гарячої води в системі ГВП, наприклад, теплового насоса фірми ALTHERMA DAIKIN (Japan).

Принцип роботи цього пристрою є наступним. Зовнішній блок (1) охолоджує зовнішнє повітря. При цьому утворюється тепло, яке по фреонових магістралях передається до внутрішнього блоку (2), де нагріває воду. Ця вода надходить у систему циркуляції для нагрівання ГВП (4) та опалення (5). Як резервне джерело тепла використовується електричний котел (3).

Перевагою цієї системи є простота установки та порівняно невисока вартість. Недоліком є те, що ці пристрої мають обмеження зовнішньої температури і створюють шум при роботі. Ці недоліки позбавлені теплові насоси, що використовують геотермально підземне тепло. Так, перекачуючи воду з-під ґрунту, отримуємо джерело енергії, параметри якого не залежать від погоди. Нижче на малюнках показано важливий пристрій теплового насоса, що використовує ґрунтові води.


Вода зі свердловини (1) насосом (2) подається до теплового насоса (3) після чого через свердловину (4) повертається під землю. У тепловому насосі (3) відбувається охолодження або нагрівання води, що у свою чергу призводить до виділення чи поглинання тепла. Отримана теплова енергія або холод через систему трубопроводів подається до споживачів - теплих підлог (5), фенкойл (6) або бойлер гарячої води (7).
ON-LINE калькулятор для розрахунку потужності теплового насосу