БЕЗПЕРЕБІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ЖИВЛЕННЯ
ДЛЯ КОНТРОЛЕРІВ І МІКРОКОМП'ЮТЕРІВ
НА ОС LINUXСхема безперебійного джерела живлення для контролерів та мікрокомп'ютерів на ОС LINUX типу Raspberry PI, Orange PI

 Мікрокомп'ютери та контролери, що використовують операційну систему LINUX, погано переносять раптові відключення живлення. Для коректного вимкнення таких контролерів необхідно подавати системну команду на вимкнення (sudo shutdown -h now або sudo poweroff), дочекатися закінчення процесу вимкнення і тільки після цього знімати живлення з контролера.
Небезпечні також короткочасні відключення живлення, після яких контролер зависає та повторно запустити його можна лише шляхом повного відключення живлення з подальшою подачею напруги.


Якщо ваш контролер на ОС LINUX працює цілодобово без вимкнень (24/7), то йому обов'язково необхідно забезпечити безперебійне живлення з коректним вимкненням через системну команду, якщо джерело безперебійного живлення розрядилося.
Тільки в цьому випадку контролер або мікрокомп'ютер гарантовано запуститись після появи мережного живлення.

Саме для цієї мети служить розроблене нами безперебійне джерело живлення на Li-Ion батареї. Нижче наведено принципову схему джерела живлення.

Схема безперебійного джерела живлення для контролерів та мікрокомп'ютерів на ОС LINUX типу Raspberry PI, Orange PI

 Логіка керування забезпечується мікроконтролером Arduino Pro Mini.
Після появи мережного живлення здійснюється затримка А включення. У момент зникнення мережного живлення відбувається переключення на живлення від Li-Ion батареї. Якщо мережне живлення відновилося і не зникає протягом 10 с (затримка), блок живлення перемикається на живлення від мережі. При тривалій відсутності мережного живлення до моменту розряду батареї Li-Ion (затримка С) живлення здійснюється від Li-Ion батареї. У момент досягнення мінімальної напруги на Li-Ion батареї (3.3-3.4В) подається сигнал на вимкнення контролера, і із затримкою D, необхідною на його вимикання, вимикається живлення.


Джерело живлення забезпечує безперебійне стабілізоване живлення +3.3В, +5В і не стабілізоване безперебійне живлення +7-+12В для контролерів (наприклад LicControl) , які мають вбудований знижувальний стабілізатор до 5В.

 Для живлення вимірювальних кіл, наприклад АЦП, застосований лінійний стабілізатор на LM2937 з низьким рівнем пульсацій.

 Через шину I2C, джерело живлення передає контролеру або мікрокомп'ютеру інформацію про напруги живлення та заряд Li-Ion батареї. Заряд Li-Ion батареї здійснюється контролером заряду STC4054.

Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, задайте нам On-Line: за посиланням