ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕТИНУ ЕЛЕКТРИЧНОГО КАБЕЛЮ

Для забезпечення пожежної безпеки, тривалого терміну служби електричного кабелю, а також для мінімізації втрат електроенергії під час її транспортування необхідно правильно підібрати перетин дротів кабелю. Недостатній переріз кабелю призводить до нагрівання і навіть займання кабелю, великим втратам енергії, падінню напруги, суттєвому скороченню терміну служби, а також викликає некоректну роботу пристроїв захисного відключення. Крім того, кабель малого перерізу має меншу механічну міцність, що теж слід враховувати. Кабель більшого перерізу має менше недоліків, проте коштує дорожче. Тому, правильно вибравши перетин кабелю, ви забезпечите максимальну безпеку, не переплачуючи при цьому за матеріали.

Підбір перерізу електричного кабелю здійснюється виходячи з максимального допустимого струму, що протікає по його дротах, довжини кабелю, матеріалу дротів кабелю (мідь або алюміній), способу прокладання кабелю (відкрито, в землі, в кабельному лотку), типу та номіналу пристроїв захисту кабелю, навколишньої температури та багатьох інших параметрів.

Для полегшення завдання підбору перерізу кабелю ми пропонуємо графічний калькулятор, який покаже, який максимально допустимий струм може протікати кабелем залежно від його перерізу і довжини.

Розрахунок виконаний для мідного кабелю за умови його відкритої прокладки.

Також ви зможете перевірити чи відповідає перетин кабелю вибраному вами захисному автомату.

Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, задайте нам On-Line: за посиланням