ЗВОЛОЖЕННЯ ПОВІТРЯ У КВАРТИРІ, БУДИНКУ АБО ОФІСІ

Зволоження повітря - функція бажана для котеджів, квартир та офісів, а також вкрай необхідна на безлічі виробництв, у сфері тваринництва, рослинництва та багатьох медичних закладах. У кожному конкретному випадку збільшення вологості повітря приносить позитивний ефект, заради отримання якого і було встановлено систему зволоження.

Що таке зволоження повітря знають усі, а ось для чого воно потрібне – знає далеко не кожен. Особливо якщо справа стосується будинків, квартир та інших житлових приміщень, де мешкають звичайні люди і немає нічого пов'язаного із виробництвом. Можливо, саме тому ми зустрічаємо системи зволоження так рідко.

Усім відомо, що легені відповідають за газообмін між атмосферою та кров'ю, простіше кажучи – за дихання. Це, безумовно, важлива функція, але окрім неї легені виконують ще низку життєво важливих функцій – регулюють обмін рідини та солей, регулюють температуру тіла, нейтралізують і видаляють величезну кількість шкідливих речовин, токсинів, тромбів, продуктів розпаду пошкоджених тканин тощо. Але найголовнішою другорядною функцією легень є захист людини від пилу та інфекцій, що потрапляють усередину з повітрям, що вдихається. Слизова оболонка бронхів виділяє мокротиння, яке обволікає пилові частки та нейтралізує збудників інфекції. Мокроті, як і будь-якої іншої рідини, притаманні певні фізичні характеристики – щільність, в'язкість, плинність. Вдихання сухого повітря призводить до активного випаровування вологи з мокротиння, що робить його густим і нездатним нормально виконувати свої функції. Густе мокротиння не здатне боротися зі збудниками інфекцій, а також призводить до погіршення вентиляції та кровообігу в легенях. Все це призводить до розмноження мікроорганізмів і в результаті – до запального процесу.

От і виходить, що низька вологість повітря призводить до зниження імунітету та збільшення ризику розвитку інфекційних захворювань Таким чином, використовуючи зволожувач повітря в холодну пору року можна не лише підвищити комфорт перебування у приміщенні, а й знизити частоту захворювань людей. Здоров'я та працездатність коштують дуже дорого, так що не дивлячись на чималу вартість систем зволоження, багато хто з нас міг би дозволити встановити собі таку систему, нехай навіть і невелику потужність.

Ситуація з офісними приміщеннями виглядає подібно до ситуації з житловими приміщеннями, але проблем тут більше. Проблеми виникають тому, що більше скупчення людей у ​​загальному обсязі призводить до більш активного поширення та обміну хвороботворними інфекціями. У великому колективі завжди знайдеться хтось, хто готовий поділитися із колегами зразком своєї інфекції.

І тут уже справа за імунітетом - якщо він упорається, людина не захворіє, якщо ж ні, то людина як сам постраждає, а й зазнає збитків своєму роботодавцю. Саме тому так важливо, щоб імунітет співробітників був якомога міцнішим. А недостатня вологість повітря дуже згубно впливає на здатність імунітету протистояти респіраторним інфекціям Наявність системи зволоження повітря помітно підвищує стійкість працівників до інфекційних захворювань.

Більшість сучасних офісів оснащені системами вентиляції, які подають до приміщення свіже повітря і видаляють забруднене. Система вентиляції - це дуже потрібна та важлива система, яка приносить величезну користь, однак, на вологість у приміщенні в холодну пору року вона впливає вкрай негативно. При роботі системи вентиляції в холодну пору року, вологість у приміщенні стрімко знижується, аж до 10-20%.

Це може здатися дивним, адже зовнішня вологість у холодну пору року завжди дуже висока. Але нічого дивного в цьому немає, адже та вологість, яку ми звикли бачити на звичайних гігрометрах це відносна вологість. Відносна вологість - це кількість вологи по відношенню до максимально можливої кількості, яка може утримати повітря при даній температурі. А здатність повітря утримувати в собі вологу різко знижується під час падіння температури повітря. Наприклад, в 1 м3 повітря з температурою -20 може бути не більше 1 г вологи, при температурі +3 – не більше 6 г, а при температурі +24 – трохи більше 22 г вологи! Таким чином, забираючи вулиці повітря з температурою -20 та вологістю 100% та нагріваючи його до 24 градусів, ми отримуємо повітря з вологістю всього 4%! Це і пояснює той факт, що при вентиляції приміщення взимку вологість повітря в приміщенні падає, навіть коли на вулиці сиро та сльота.

Особливо варто згадати про кол-центри та інші компанії, співробітники яких змушені розмовляти в протягом робочого дня. Знижена вологість повітря призводить до пересихання горла та погіршення роботи голосових зв'язок, аж до неможливості виконувати роботу вже до середини робочого дня. Зволоження повітря вирішує цю проблему і робить роботу набагато комфортнішою.

Але не варто забувати про котеджі та приватні будинки. Здоров'я та працездатність коштують дуже дорого, так що незважаючи на чималу вартість систем зволоження, багато хто з нас міг би дозволити встановити собі таку систему, хай навіть і невелику потужність.

Типи систем зволоження повітря

Ультразвукові зволожувачі повітря

Найпростіший, найдешевший і найпоширеніший тип зволожувачів - ультразвукові. Їхня широка популярність обумовлена простотою конструкції, невеликими габаритами, відсутністю будь-яких особливих вимог до місця встановлення, низьким енергоспоживанням та, звичайно ж, невисокою ціною.



Ультразвукові зволожувачі повітря

Принцип роботи таких зволожувачів - вибивання з поверхні води мікроскопічних крапель допомогою ультразвукових коливань. У більшості випадків такі зволожувачі не підключаються до водопроводу та працюють лише за рахунок тієї води, яка знаходиться у них усередині у спеціальній ємності. У міру випаровування води її доводиться доливати вручну. Існують зволожувачі з вбудованими вентиляторами, які створюють легкий потік повітря, що сприяє поширенню та випаровуванню хмари крапель води. Головними недоліками такого обладнання є дуже низька ефективність зволоження та необхідність регулярно доливати воду в резервуар, іноді кілька разів на день. Вода потрібна дуже чиста, бажано дистильована. Також у резервуарі з водою можуть завестися хвороботворні мікроорганізми, які будуть чудово поширюватися під час роботи пристрою. Крім того, деякі моделі видають під час роботи шум, який може докучати власнику даного пристрою. Зволожувачі такого типу підійдуть у тому випадку, коли необхідно незначно підвищити вологість у приміщенні, не вдаючись до монтажу повноцінної системи зволоження повітря. А також, якщо власник не сильно турбується з приводу можливого поширення мікроорганізмів, присутніх у воді, що випаровується.


Парозволожувачі повітря.

Цей тип зволожувачів виробляє пару найбільш традиційним способом - за рахунок кип'ятіння води. Цей спосіб має масу переваг - високу продуктивність, повну стерильність пари (бактерії гинуть при кип'ятінні), простоту управління продуктивністю, а також низьку чутливість до якості води, що підводиться. Недолік всьог один - висока витрата електроенергії на випаровування вологи. Якщо ультразвуковий зволожувач витрачає не більше 0.1 кВт*год електроенергії на випаровування 1 літра води, то парозволожувач для цих цілей витрати трохи більше 0.7 кВт*ч. Різниця дуже суттєва.



Парозволожувачі повітря

Існують парозволожувачі як для безпосередньої установки в приміщенні, так і для монтажу у складі систем вентиляції. При встановленні зволожувача в приміщенні, що виробляється зволожувачем пар розноситься за допомогою вбудованого вентилятора, а при підключенні зволожувача до системи вентиляції, зволожується припливне повітря, яке надходить у приміщення. Другий спосіб більш якісний, оскільки дозволяє досягти рівномірного розподілу вологи, а також дозволяє встановити зволожувач у технічному приміщенні, не впливаючи при цьому на дизайн і не порушуючи тиші у приміщенні, що зволожується.


Адіабатичні зволожувачі

Принцип дії адіабатичних зволожувачів полягає у випаровуванні води з поверхні спеціального картриджа, крізь який продувається повітря. Секції адіабатичного зволоження повітря встановлюються як частина системи припливної вентиляції. При цьому система вентиляції забезпечує фільтрацію, підігрів або охолодження повітря, а також його циркуляцію, а секція зволоження збільшує вологість та знижує температуру повітря, що проходить через неї.
При цьому енергія, необхідна для випаровування вологи, витягується з повітря, що проходить через картридж, за рахунок його охолодження. Таким чином, електроспоживання секції зволоження зводиться до кількох сотень ват, необхідні для живлення насосів, що циркулюють воду через картридж. Вимоги до якості води також є, але навіть меншою мірою, ніж у парозволожувачах.



Парозволожувачі повітря

Форсуночні зволожувачі

Форсункові зволожувачі розпорошують воду за допомогою спеціальних форсунок, до яких вода подається під високим тиском. Найдрібніші крапельки води, які розпорошуються за допомогою форсунок, дуже швидко випаровуються, отримуючи необхідну випаровування енергію, охолоджуючи навколишнє повітря. Зі зростанням тиску води, збільшується якість роботи форсунок та швидкість випаровування розпорошеної води. Такі форсунки можуть бути встановлені як у приміщенні, і у повітроводах системи вентиляції. При встановленні в повітроводах необхідно контролювати випаровування вологи, встановлювати краплевловлювачі та стежити за тим, щоб у повітроводах не накопичувалася вода, що не випарувалася. Зволожувачі форсуночного типу особливо чутливі до якості води. У більшості випадків навіть очищена вода не може бути використана через мікроорганізмів і солей жорсткості, які згодом осядуть на всіх предметах у приміщенні, що зволожується. Тому практично завжди встановлюються фільтри зворотного осмосу, що забезпечують знезараження та демінералізацію води. В результаті цього вартість системи зволоження помітно збільшується.

Задати питання або залишити заявку ви можете через форму зворотнього зв'язку