МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ У ПРИМІЩЕННІ

Ви прокинулися вранці і у вас болить голова? Члени вашої родини стали частіше хворіти на респіраторні захворювання та скаржитися на погане самопочуття? Співробітники вашого офісу до обіду мляві та неуважні?

Звичайно, причин може бути багато, але одна з головних причин – це погана якість повітря в приміщенні.

Якість повітря визначається такими основними параметрами:
 - температура;
 - вологість;
 - вміст вуглекислого газу, СО2 ppm;
 - вміст формальдегідів, HCHO mg/m³;
 - вміст мікрочастинок забруднень, РМ2.5 µg/m;
 - вміст летких органічних речовин, TVOC mg/m³.

Не зупинятимемося на вплив кожного з цих параметрів на здоров'я та самопочуття.
В Інтернеті величезна кількість інформації на цю тему. Наприклад, стаття на нашому сайті:
"ВЕНТИЛЯЦІЯ, ЯК ОДИН ІЗ СПОСОБІВ БОРОТЬБИ З ПАНДЕМІЄЮ КОРОНАВІРУСУ"

Якщо температуру виміряти нескладно – досить простого термометра, то для вимірювання інших параметрів знадобиться спеціальне вимірювальне обладнання.

Якщо ви просто хочете знати яку якість повітря в даний момент у вашій квартирі то вам достатньо придбати кімнатний монітор якості повітря, який вимірює як мінімум температуру, вологість та вміст СО2. Наприклад, такі

Кімнатний монітор якості повітря

Більш складні моделі кімнатних моніторів, крім вимірювання температури (T°C), вологості (H%) та вмісту вуглекислого газу (СО2 ppm) вимірюють вміст формальдегідів (HCHO mg/m³), вміст мікрочастинок забруднень (РМ2.5 µg/m³) та вміст летких органічних речовин (TVOC mg/m³).

Кімнатний монітор якості повітря

Такі монітори тільки проінформують вас про поточний стан повітря в приміщенні, але змінити ситуацію вони не зможуть. Якщо якість повітря не задовільна, то ви самостійно повинні прийняти рішення – провітрити приміщення або увімкнути вентиляцію, якщо вона є. А може і навпаки, закрити вікно, якщо з вулиці до вас летить пил, несучи з собою мікрочастинки забруднень.

Коли питання якості повітря стосується великих громадських приміщень, наприклад, офісів, шкіл, лікарень і т.д. такий спосіб моніторингу якості повітря є малоефективним.

Тут потрібно встановлювати автоматизовані вимірювальні станції або монітори якості повітря з підключенням їх до систем вентиляції та кондиціювання.

Принцип дії їх наступний.

За результатами постійного вимірювання параметрів повітря монітори виробляють команди на керування системою вентиляції, кондиціювання, опалення та зволоження повітря.

Наша компанія пропонує встановлення такої системи моніторингу якості повітря для квартир, котеджів, офісів, освітніх та медичних установ, промисловості. Ця система може керувати вентиляцією, кондиціюванням, опаленням та зволоженням повітря. Також дані про стан повітря доступні зі смартфонів або комп'ютера в реальному часі та запису. Датчики для моніторингу якості повітря в кожному окремому приміщенні стандартні підрозетники у стіні. Зв'язок датчиків з WEB-сервером може здійснюватися через дроти за протоколом Modbus RTU або бездротово через WiFi. В останньому випадку до місця встановлення достатньо подати тільки живлення 220В, наприклад, встановивши датчики поруч із розеткою або вимикачем.

Система контролю та вимірювання вмісту вуглекислого газу CO2

Якщо вам потрібний професійний моніторинг стану повітря, проект, постачання та монтаж систем вентиляції, кондиціювання із сучасною системою управління мікрокліматом, пишіть на e-mail: lic4info@gmail.com, телефонуйте за номером:(+38044)455-91-33

Задати питання або залишити заявку ви можете через форму зворотнього зв'язку