АВТОМАТИКА МІКРОКЛІМАТУ, IoT, РОЗУМНИЙ БУДИНОК

Пропонуємо комплекс послуг з розробки проекту, постачання обладнання з подальшим монтажем та сервісним обслуговуванням автоматики інженерних систем квартир, будинків, котеджів, офісів, магазинів, ресторанів та в промисловості:

 ● автоматика управління системами опалення, вентиляції, кондиціювання;
 ● автоматика керування мікрокліматом у басейнах;
 ● автоматика управління системами освітлення та електропостачання;
 ● автоматика систем безпеки;

Маємо власні розробки контролерів та датчиків за допомогою яких можемо реалізувати найскладніші та нестандартні завдання. Розробляємо програмне забезпечення та унікальні контролери, датчики та виконавчі пристрої під конкретне завдання.

Переглянути деякі приклади виконаних робіт з автоматизації, можете переглянути за цим посиланням:

АВТОМАТИКА ДЛЯ ЗАМІСЬКОГО КОТЕДЖУ
З інженерної точки зору, котедж є досить складним об'єктом, оскільки повинен мати набір надійних та якісних інженерних систем, що забезпечують нормальні умови для життя людей, які там проживають. До цих систем належать:
 • топкова, котельня, теплові насоси, геліосистеми (джерело тепла та гарячої води);
 • опалення – радіатори, тепла підлога (стіни, стелі), повітряне опалення;
 • припливно-витяжна вентиляція та очищення повітря;
 • кондиціювання, осушення, зволоження повітря;
 • водопостачання та система очищення води;
 • каналізація та септики;
 • електропостачання, заземлення та блискавкозахист;
 • генератори, пристрої безперебійного електроживлення та стабілізації напруги;
 • внутрішнє та зовнішнє освітлення;
 • пожежо-охоронна сигналізація та відеоспостереження;
 • автоматика управління інженерними системами (клімат, світло тощо);
 • телебачення, озвучування приміщень, домашній кінотеатр;
 • полив рослин на ділянці;
 • антиобледеніння доріжок та зливних ринв;
 • дощові приймачі та дренаж на ділянці;
 • центральний пилосос.

Всі ці системи вимагають управління та контролю. Як правило, кожна з таких систем має локальну автоматику, яка забезпечує її незалежне функціонування. Наприклад, контролер опалювального газового котла забезпечить підтримання температури подачі в залежності від зовнішньої температури.

На жаль, навіть найсучасніше обладнання, яке застосовується в інженерних системах котеджів, не передбачає роботу як складової частини єдиної системи. Наприклад, той же контролер опалювального газового котла не зможе адекватно відреагувати на зміну режиму використання приміщень (усі поїхали на роботу або зібралися гості) та за різких змін погоди (сильний вітер чи пригріло сонечко) – він не здатний змінити співвідношення розподілу теплової потужності між радіаторною системою та системою теплої підлоги. В результаті, в приміщенні взимку може бути жарко або тепла підлога буде холодною, а радіатори – гарячими.

Ця ж проблема стосується також взаємозв'язку під час роботи системи вентиляції, кондиціювання та опалення. Наприклад, літнього вечора, коли з'являється прохолода, центральна автоматика може відключити генерацію холоду в зовнішньому компресорно-конденсаторному блоці і охолоджувати приміщення зовнішнім повітрям, а вранці заздалегідь включити кондиціювання, не чекаючи поки приміщення перегріються.

Нижче наводиться перелік основних інженерних систем котеджу з можливими варіантами їхньої автоматизації. Передбачається, що все обладнання, встановлене в котеджі, має власну автоматику з можливістю зовнішнього керування через шлюзи та/або оснащене стандартними протоколами передачі даних: Modbus, BACnet, LonWorks.

1.РАДІАТОРНЕ ОПАЛЕННЯ, ТЕПЛА ПІДЛОГА

Комнатный термостат

Кімнатні дротяні термостати для вимірювання температури в кожній житловій кімнаті.

Наявність термостатів дозволить вимірювати температуру повітря в приміщеннях, що дасть можливість точного керування джерелом тепла – котлом та/або тепловим насосом, геліосистемою. Це, у свою чергу, істотно знизить витрати енергоносіїв і підвищить комфортність перебування.

Термостат встановлюється у житлових кімнатах на стіні на рівні 1.4 м від підлоги

Датчик влажности давленния воздуха и содержания СО2
Датчики вологості та вмісту вуглекислого газу (СО2) тільки в спальнях або в кожній житловій кімнаті.

Наявність датчиків вологості є обов'язковою, якщо планується зволоження повітря. Датчики вуглекислого газу (СО2) дозволять суттєво підвищити комфортність проживання та знизить витрати енергоносіїв. Досягається це шляхом включення припливно-витяжної вентиляції тільки при підвищенні рівня вмісту СО2 вище за встановлений рівень, що з одного боку гарантує свіже повітря і комфорт, з іншого боку виключає марні втрати енергоресурсів на вентиляцію, якщо якість повітря в нормі.

электропривод клапана радиатора
Регулюючі вентилі на радіаторах з дротовими (бездротовими) електричними термоголовками

Дозволяють централізовано керувати роботою радіаторів, забезпечуючи точну підтримку заданої температури у приміщеннях. Одна з важливих переваг електричних приводів – суттєве зниження шуму в радіаторах та можливість узгодження роботи радіаторної системи опалення з роботою теплої підлоги, вентиляції та кондиціювання. Наприклад, відключення радіаторів для забезпечення можливості підігріву теплої підлоги без перегріву приміщень або відключення радіаторів при включенні системи кондиціонування та/або теплових насосів у системі повітряного опалення.

Регулирующие вентили на гребенках радиаторной системы отопления
Регулюючі вентилі на гребінках радіаторної системи опалення з провідними електричними термоголовками.

Забезпечують усі переваги, які притаманні термоголовкам з електроприводами, що встановлюються на радіаторах (див. попередній пункт). На додаток, забезпечують велику естетичність інтер'єру (на радіаторах немає головок) та спрощення обслуговування системи. Також може бути дещо дешевше попереднього варіанту.

Контроллер управления смесительным узлом теплых полов
Контролер управління змішувальним вузлом теплої підлоги з електричними приводами для вентилів кожного контуру.

Дозволяють централізовано керувати роботою теплої підлоги, забезпечуючи точну підтримку заданої температури у приміщеннях. Одна з важливих переваг контролера – можливість узгодження роботи теплої підлоги з радіаторною системою опалення, вентиляцією та кондиціюванням.

Поділ управління змішувальними вузлами теплої підлоги ванн, санвузлів та житлових кімнат.

Дозволяє забезпечувати різну температуру теплої підлоги у ванних кімнатах, санвузлах та житлових кімнатах. Це особливо важливо влітку, коли в житлових кімнатах працює кондиціювання та теплі підлоги відключені, а у ванних кімнатах та санвузлах потрібен комфортний підігрів підлоги.

2.ТЕПЛОГЕНЕРАТОРНА, КОТЕЛЬНЯ, ТЕПЛОВІ НАСОСИ, ГЕЛІОСИСТЕМИ
Підключення котла (газового, електричного, твердопаливного) до загальної системи автоматики.

Дає можливість точно дозувати обсяг тепла, що виробляється, залежно від потреби в опаленні та гарячій воді.

Виключає непотрібну роботу котла за відсутності людей або коли в опаленні немає потреби. Також дозволяє погодити роботу котла з роботою теплових насосів та геліосистем. Наприклад, взимку, якщо геліосистема або тепловий насос дає достатній обсяг тепла, котел може бути вимкнений.

За рахунок цього суттєво знижуються витрати енергоносіїв та збільшується термін служби обладнання.

Підключення теплового насоса до загальної системи автоматики.

Дозволяє узгодити роботу котла з роботою теплових насосів та геліосистем. Істотно знижуються експлуатаційні витрати.

Підключення геліосистеми (сонячних батарей) до загальної системи автоматики.

Дозволяє узгодити роботу котла з роботою теплових насосів та геліосистем. Істотно знижуються експлуатаційні витрати.

Керування циркуляцією гарячої води в системі ГВП.

Суттєво знижуються експлуатаційні витрати та підвищується комфортність.

Подключение котла в общую систему автоматики
3.ВИТЯЖНА ВЕНТИЛЯЦІЯ
Управление вытяжными вентиляторами санузлов
Управління витяжними вентиляторами санвузлів, ванн та господарських приміщень за вбудованим таймером.

Такий таймер запускається з увімкненням світла і забезпечує затримку на увімкнення та вимкнення витяжного вентилятора. Дає можливість добре провентилювати приміщення санвузла чи ванної кімнати після їх використання.

Управление вытяжными вентиляторами санузлов
Управління витяжними вентиляторами санвузлів, ванн та господарських приміщень через контролер.

Контролер запускає для кожного вентилятора окремий таймер як з включенням світла, так і періодично. Цим забезпечується не тільки затримка на включення та вимкнення витяжного вентилятора, але й можливість періодичної вентиляції приміщень. Особливо важливо для гардеробних, комор, складських приміщень та приміщень, які рідко використовуються.

Управление вытяжными вентиляторами санузлов
Управління витяжними вентиляторами санвузлів, ванн та господарських приміщень за датчиками вологості та якості повітря.

Контролер запускає для кожного вентилятора окремий таймер, виходячи з фактичного стану повітря в приміщенні. Враховуються вологість, температура та забрудненість повітря випарами різних речовин. Це дозволить точно дозувати обсяг вентиляції виключаючи непотрібну роботу вентилятора, включаючи його точно в той момент, коли вентиляція потрібна.

4.ПРИПЛИВНА ВЕНТИЛЯЦІЯ
Підключення припливної установки до загальної системи автоматики.

Надає можливість керувати припливом свіжого повітря залежно від потреби у вентиляції.

Наприклад, відключати вентиляцію за відсутності людей, включати періодичну вентиляцію вночі у спальнях, збільшувати обсяг вентиляції зі зниженням температури на подачі для охолодження приміщень зовнішнім повітрям (Free Cooling). Знижувати рівень шуму, коли люди сплять. Також дозволяє погодити роботу припливної вентиляції з іншими системами. За рахунок цього суттєво знижуються витрати енергоносіїв та збільшується термін служби обладнання.

Підключення припливної установки до загальної системи автоматики
Встановлення датчиків якості повітря, вмісту СО2 та забрудненості мікрочастинками PM2.5.

Дає можливість визначити потребу в обсязі свіжого повітря залежно від якості повітря всередині приміщень.

Наприклад, зменшувати обсяг припливного повітря, якщо в будинку є мало людей та якість повітря в нормі. При падінні якості повітря буде збільшено кількість свіжого повітря. Просигналізує та відключить приплив, якщо на вулиці буде сильно забруднене повітря, наприклад, при горінні сухої трави або торфовищ. За рахунок цього суттєво знижуються витрати енергоносіїв та збільшується термін служби обладнання.

Датчик влажности давленния воздуха и содержания СО2

5.СИСТЕМА КОНДИЦІОНУВАННЯ ТА ЗВОЛОЖЕННЯ У БУДИНКУ
Подключение кондиционеров в общую систему автоматики
Підключення кондиціонерів до загальної системи автоматики.

Надає можливість керувати системою кондиціонування залежно від потреби в охолодження або нагрівання приміщень. Наприклад, відключати кондиціонери за відсутності людей, включати періодичне кондиціювання на мінімальній швидкості вночі у спальнях. Знижувати рівень шуму зовнішніх та внутрішніх блоків, коли люди сплять. Також дозволяє узгодити роботу системи кондиціювання з роботою системи вентиляції та опалення. За рахунок цього суттєво знижуються витрати енергоносіїв та збільшується термін служби обладнання.

Подключение увлажнителей воздуха к системе автоматики
Підключення зволожувачів повітря до загальної системи автоматики.

Надає можливість інтелектуально керувати системою зволоження залежно від режиму використання приміщень та потреби у зволоженні. Наприклад, відключати зволожувачі при включенні режиму кондиціонування, відсутності людей, зменшувати продуктивність зволожувачів під час перевантаження електричної мережі. Також дозволяє узгодити роботу системи зволоження з роботою системи вентиляції та опалення. Оскільки для зволоження повітря потрібне значне кількість енергії, інтелектуальне управління суттєво знижує експлуатаційні витрати, витрата енергоносіїв та збільшує термін служби зволожувачів.

6.КЕРУВАННЯ МІКРОКЛІМАТОМ У БАССЕЙНІ
Роздільне вимірювання температури та вологості повітря за приміщеннями басейну.

Роздільний вимір параметрів повітря у приміщенні чаші басейну, соні СПА, спортзалі, кімнаті відпочинку тощо. дозволить окремо регулювати мікроклімат за цими приміщеннями.

Беспроводные датчики температуры и влажности воздуха для бассейна
Регулюючі вентилі на радіаторах та/або внутрішньопідлогових конвекторах з проводовими (бездротовими) електричними термоголовками.

Дозволяють централізовано керувати роботою радіаторів, забезпечуючи точну підтримку заданої температури у приміщеннях. Одна з важливих переваг електричних приводів – можливість узгодження роботи радіаторної системи опалення. з роботою теплої підлоги, вентиляції, осушення та кондиціювання. Наприклад, відключення радіаторів для забезпечення можливості підігріву теплої підлоги без перегріву приміщень або відключення радіаторів при включенні системи кондиціювання та/або теплових насосів у системі повітряного опалення.

Регулирующие вентили на радиаторах
Регулюючі вентилі на гребінках радіаторної системи опалення з провідними електричними термоголовками.

Забезпечують усі переваги, які притаманні термоголовкам з електроприводами, що встановлюються на радіаторах (Див. попередній пункт). На додаток, забезпечують велику естетичність інтер'єру (на радіаторах немає головок) та спрощення обслуговування системи. Також може бути дещо дешевше попереднього варіанту.

Регулирующие вентили на на гребенках
Контролер управління змішувальним вузлом теплої підлоги з електричними приводами для вентилів кожного контуру.

Дозволяють централізовано керувати роботою теплої підлоги, забезпечуючи точну підтримку заданої температури у приміщеннях. Одна з важливих переваг контролера – можливість узгодження роботи теплої підлоги з радіаторною системою опалення, вентиляцією, системою осушення повітря та кондиціюванням у басейні.

Поділ управління змішувальними вузлами теплих підлог у приміщенні чаші басейну, зони СПА, спортзалу, кімнати відпочинку та санвузлів.

Дозволяє забезпечувати різну температуру теплої підлоги в різних приміщеннях.

Контроллер управления смесительным узлом теплых полов
Підключення припливно-витяжної установки басейну до загальної системи автоматики.

Надає можливість керувати припливом свіжого повітря та витяжки з приміщення басейну залежно від потреби у вентиляції. Наприклад, при низькому вмісті вологи зовнішнього повітря переводити систему осушення на осушення зовнішнім повітрям без включення осушувачів. За рахунок цього суттєво знижуються витрати енергоносіїв та збільшується термін служби обладнання.

Один із можливих варіантів керування мікрокліматом у басейні описаний тут.

Подключение приточно-вытяжной установки бассейна в общую систему автоматики
Підключення осушувачів повітря басейну до загальної системи автоматики.

Надає можливість інтелектуально керувати системою осушення залежно від режиму використання басейну та потреби в осушенні. Наприклад, відключати осушувачі при включенні режиму кондиціювання, якщо вологовміст зовнішнього повітря дозволяє осушувати басейн через систему припливно-витяжної вентиляції, відключати осушувачі зниження рівня шуму і т.д.

Подключение осушителей воздуха бассейна в общую систему автоматики
Автоматика управління циркуляцією, фільтрацією, знезараженням та підігрівом води в басейні.

Надає можливість інтелектуально керувати фільтрацією, знезараженням та підігрівом води в басейні залежно від режиму використання басейну та стану води. Наприклад, точно дозувати хімічні реагенти та підтримувати такий рівень циркуляції та фільтрації, який забезпечить мінімізацію експлуатаційних витрат.

Подключение приточно-вытяжной установки бассейна в общую систему автоматики
7.ОСВІТЛЕННЯ
Управление освещением через импульсные реле
Датчики руху в коридорах та на сходах.

Автоматичне включення освітлення під час руху в прохідних зонах, коридорах, сходових клітинах та допоміжних приміщеннях. Підвищує комфортність та знижує витрати електроенергії на освітлення. Принцип їх роботи ґрунтується на вимірі зміни рівня інфрачервоного випромінювання. Прилад сканує зону огляду та при появі людини реагує на зміну рівня інфракасного випромінювання. Датчики не реагують на повільну зміну температури поверхні (наприклад, внаслідок нагрівання сонцем), однак, він може зреагувати на потік теплого повітря. Тому їх не рекомендують встановлювати поблизу опалювальних приладів.

Управление освещением через импульсные реле
Датчики руху на вулиці.

Автоматичне включення зовнішнього освітлення під час руху вздовж фасаду будівлі та на доріжках навколо будинку. Підвищує комфортність та знижує витрати електроенергії на освітлення.

Управление освещением через импульсные реле
Керування освітленням через імпульсні реле

Сучасний спосіб керування освітленням. Механічний вимикач керує імпульсним реле, яке у свою чергу комутує світильники. Імпульсне реле має два стійкі стани: включено та вимкнено. Перемикання станів відбувається при короткочасному замиканні керуючого контакту, наприклад, через механічний вимикач. Перевагою є те, що ця схема дозволяє керувати світильником із необмеженої кількості вимикачів. Якщо в кімнаті є більше двох точок, з яких потрібно керувати світлом, наприклад, вітальня з виходом у їдальню та на терасу, то імпульсне реле дозволить вам реалізувати зручне управління. Крім цього, імпульсні реле мають можливість подачі команди "ВИМКНУТИ ВСЕ" та "УВІМКНУТИ ВСЕ". Це дуже зручно, якщо у вашому приміщенні встановлено багато груп світла або для вимкнення всього світла в будинку, коли ви йдете. Також, імпульсне реле дозволяє комутувати світильники. великої потужності та світлодіодні LED світильники з великим пусковим струмом.

Управление освещением через контроллер
Управління освітленням через контролер

Найсучасніший спосіб управління освітленням. Має всі переваги попереднього варіанту (імпульсні реле) але на додаток дозволяє реалізувати централізоване керування з необмеженої кількості вимикачів без прохідних вимикачів або імпульсних реле. Також, за допомогою контролера можна керувати освітленням через Інтернет із комп'ютерів, планшетів або смартфонів. Може працювати з ОС Windows, Mac OS, Android, Linux.

Управление освещением через импульсные реле
Управління освітленням за протоколами DMX-512, DALI

Дозволяє керувати з одного пульта та/або вимикача безліччю як монохромних, так і кольорових джерел світла. Це можуть бути як прості лампи, світильники, світлодіодні стрічки, так і сценічне обладнання для створення світлових ефектів. Управління здійснюється через настінні панелі, смартфони, комп'ютери чи DMX панелі. Протокол DMX-512 дозволяє мати до 512 незалежних груп керування. Протокол DALI дозволяє керувати 64 групами освітлення по 64 світильники у кожній групі. Для кожної групи можна встановити свою яскравість та/або колір світіння ламп або світлодіодів.


ПРИКЛАД WEB-ІНТЕРФЕЙСУ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ТЕПЛО І ХОЛОДОПОСТАЧАННЯ КОТЕДЖУ

Пример web-интерфейса управления системой тепло и холодоснабжения коттеджа


Ви можете прикинути вартість системи автоматики за допомогою нашого ON-LINE КАЛЬКУЛЯТОРУ

Задати питання або залишити заявку ви можете через форму зворотнього зв'язку